Styl Nowoczesny

W nowoczesnych wnętrzach dominują bardzo proste, niskie meble z jasnego  lub bardzo ciemnego drewna. Meble i ceramika są często podwieszone, aby  wywołać wrażenie lekkości.

 

Co wyróżnia styl nowoczesny?

9

Otwarta przestrzeń, bez ograniczeń i podziałów.

9

Prostota, minimalizm,  nowoczesne technologie i materiały.

9

Minimum dekoracji – maksimum komfortu.

Ściany w różnych odcieniach szarości oraz biel i czerń wprowadzają spokój, harmonię i porządek. Jeden mocny, dekoracyjny akcent w postaci intensywnie zielonej ściany lub  geometrycznej mozaiki przełamuje pozorną nudę.

W nowoczesnym wnętrzu dyskretne i głównie techniczne oświetlenie oraz duże okna z gładkimi roletami dają poczucie przestrzeni. Wygodna ceramika i armatura, jak i każdy inny przedmiot ma tutaj swoje określone zadanie do spełnienia.

Najczęściej stosowane materiały w stylu nowoczesnym to transparentne lub  matowe szkło oraz metal (np. stal nierdzewna, chrom). Akcenty czerwieni, oranżu czy brązu nadają nowoczesnym wnętrzom  przytulniejszy charakter. Ociepleniu służy również zastosowanie drewna  zarówno w meblach, jak i w elementach wykończeniowych. Dzięki zastosowaniu śmiałych, kontrastowych barw można uzyskać wnętrze o  dynamicznym, niepowtarzalnym charakterze, idealne dla młodych osób.

Spodobały Ci się nasze projekty? Możemy wykonać taki dla Ciebie.